حضرت زهرا(س) در وصایای شهدا

درخشان ترین فصل عاشقانه های شهیدان، با ترنم نام و یاد خاندان عصمت و طهارت رقم می خورد. آنان به انحای مختلف از کسانی نام می برند که همه هستی برای آنان خلق شد. از کسانی سخن می گویند که حدیث شریف کسا در شأن آنان است. بلند پروازانی که ما را به کنه عظمت و شکوه شان راهی نیست. از محمد و علی و فاطمه و حسن و حسین (علیهم السلام).در این فرصت و به بهانه ایام فاطمیه، بازتاب نام مظلومه دو عالم، بی بی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را در وصایای شهیدان شهرستان آران و بیدگل مرور می کنیم. درس هایی برای زندگی:
شهيد علی نیک سرشت: دعا کردن را باید از حضرت فاطمه (س) یاد گرفت هیچ وقت اوّل برای خود دعا نمی کرد.
شهيد محمود حسامی:
شما خواهران باید حضرت فاطمه (س) و زینب الگویتان باشد به آن ها بنگرید که در دنیا چگونه زیسته اند و چقدر دل به دنیا بسته اند و چقدر به فکر آخرتشان بودند .
شهید مسعود مجیدی:
واقعاً سعی کنید شبیه حضرت علی و فاطمه باشید یعنی زندگی آن دو بزرگوار را سرلوحه زندگی خود گرفته و عمل کنید.
شهيد عليرضا بوته کن و شهيد حسن بوته کن آرانی :
حجاب اسلامی که ارثی است از حضرت فاطمه (س) به شما زنان ، حفظ کنید.
شهيد مسلم زواری :
حجاب اسلامی را رعایت کنید که بیش از خون من باعث شکست دشمنان می شود اگر هم نخواستید وصیّت مرا عمل نمایید لااقل به دستور فاطمه زهرا (س) عمل کنید.
شهید محمد نیکی:
حضرت فاطمه(س) الگوی شماست و شما الگوی جامعه خویش، با یکدیگر مهربان باشید از آن‌ها بیاموزید طریق مبارزه را.
شهيد علي‌اكبر احمدي‌فرد :
سلام بر معلم اخلاق مادرم، مادرم كوه باش هم‌چون كوه استقامت كن و فاطمه‌وار و زينب‌گونه زندگي كن.
شهيد احمد باباكمال آراني:
اي خواهرانم شما از زن نمونه اسلام فاطمه(س) چگونه زيستن را بياموزيد.
شهيد اصغر احمدي:
 از فاطمه(س) درس بگيريد كه در لحظات آخر عمرش ناراحت بود كه نامحرم حجم بدن او را متوجه شود.
شهيد محمّد نیکوفرد:
 قدری فکر کنید چرا یازده ائمّه اطهار (ع) ما شهید می شوند ؟ چرا حضرت فاطمه (س) را بی شرمانه مصدوم می کنند و قبرش نامعلوم می گردد ؟
شهيد محمّدعلی قاسم پورآرانی:
 آیا ما هنوز درباره تاریخ، برای حماسه و درس و تعلیم انبیا و پیامبر و ائمّه و اسلام و بزرگان اسلام مطالعه ای و تفکّری و نظری داشته ایم؟ درباره سبب شهادت علی (ع) و شهادت و شکنجه های فاطمه (س) چیزی می دانیم؟
شهيد عباس آران‌دشتي آراني:
ان‌شاءالله كه مانند فاطمه زهرا(س) صبر و مقاومت را پيشه گيرید و حجاب و انگيزه و شخصيت زنانه خود را به ديگر زنان وانمود كنید.
شهيد جعفر باغباني آراني:
 مادرم اميدوارم با شهادتم به تو سرافرازي و افتخاري بدهم كه هيچ‌چيز ارزش او را ندارد و آن‌كه تو را نزد مادرت فاطمه(ع) سربلند و روسفيد گردانم و نزد خدا در حقت شفاعت كنم ان‌شاءالله.
شهید علي‌ باغباني:
 مادرم، فاطمه‌وار مقاومت كن كه در اين امتحان و حتي از روي عظمت مادري هم كه هست مقاومت كن و شكر به‌جاي بياوريد كه اين امانت خداوندي را 19 سال خوب نگهداري كرديد و به خود الله پس داديد.
شهيد حسين بلندي:
 تو اي پدرم تو خوب مي‌داني كه اكنون دين اسلام اين آيين مقدس الهي كه در پاي اين درخت تنومند خون انسان‌هاي والايي چون خون رسول گرامي مولا علي و فاطمه زهرا(س) امام حسن و امام حسين(ع) همان‌هايي كه شما در هر محرم و در پايان هر سخنراني زانوي غم در بغل گرفته و در سوگ آن‌ها گريه مي‌كنيد در خطر است.
شهيد احمدعلي دادخواه:
 اي خواهران عزيزم،‌ حجاب و عفت و پاكدامني را سرلوحه زندگي خودتان قرار دهيد و هميشه فاطمه‌وار و زينب‌گونه زندگي و مبارزه كنيد.
شهيد احمد رحيم آراني:
 خواهرم مي‌خواهم فاطمه‌وار زندگي كني و زينب‌گونه مبارزه كني.
شهيد احمد زميني:
 با حجاب خويش وارث خون شهيدان باشيد و زينب‌وار و فاطمه‌گونه در اين راه قدم برداريد و زندگاني خويش را در خط فاطمه زهرا(س) انجام دهيد
شهيد غلامعلي عبادي نوش‌آبادي :
 من بر وجود تو افتخار مي‌كنم كه مادري از سلاله فاطمه زهرا هستي. اي مادرم اگر من لياقت شهيد شدن را داشتم و شهيد شدم تو در روز قيامت در پيش فاطمه(س) و زينب(س) سربلند خواهي بود.
شهيد احمد معيني آراني :
 اي همسر عزيزم: اي كه ايمانت، صبوريت، راه و رسم زندگيت،‌ آداب و معاشرتت و از خودگذشتگي‌هايت همه را به شگفتی انداخته، از تو مي‌خواهم همان‌گونه كه تاكنون زندگي حضرت فاطمه زهرا را سرمشقت قرار داده‌اي همان راه را دنبال كن.
شهيد عبّاس یزدانی:
 همسرم ! از این که مدّتی با من زندگی کردی و چنان فاطمه وار با من رفتار کردی که امروز شوهرت در جبهه علی وار شهید شود جای شکر است .
شهید عین الله نیکوفرد:
شما ای مادر و خواهرم؛ که ادامه دهنده راه فاطمه و زینب و بر دوش کشنده کوله بار آنها، که حاوی ثمره خون شهیدان از هابیل تا حسین و از حسین تا عصر خمینی و پهلوی بشکسته و صورت سیلی خورده بنت بتول و اسارت زینب کبری و شکنجه و ناله های یتیمان  و مستمندان و محرومان می باشد، وظیفه شماست :
1-    تشکیل و ساختن خانواده نمونه اسلامی
2-    یک زن مسلمان و فرزند عصر انقلاب
3-    رعایت تمام موازین شرعی اسلام
4-    تربیت و تعلیم فرزندانی نیکو برای اسلام و...
آرزوی سلامتی و موفقیت شما در راه اطاعت از اوامر ولایت فقیه و همدرد بودن با امام امت و رسیدن به یک خانواده اسلامی (فاطمه گونه)را  از خدای تبارک و تعالی دارم.
شهيد عبّاس ( امیر ) منعمی بیدگلی:
 بدانید ملّتی که سرفصل تاریخش را با شهادت ورق می زنند و سلاحش ایمان و فریادش الله اکبر و سیرش از میان مستضعفان به سوی الله می باشد هیچ وقت شکست نمی خورد چون شهادت ارثی است که از فرزند فاطمه (س) به ما رسیده است و پشتوانه الهی دارد
شهيد سیّد اصغر مصطفوی بیدگلی:
 مادرم؛ امیدوارم که در آن دنیا فاطمه زهرا (س) بانوی اسلام از تو گله نداشته باشد و در مقابلش روسپید خواهی بود و بدان که فرزندت نیز جاودان است
من حاج جواد قاسم‌پور آرانی با شناختی که از انقلاب اسلامی ایران و رهبری وارسته او امام خمینی داشته حرکت خویش را آغاز کرد، و تا نهایت کار ادامه خواهم داد و از این اسلامی که با خون فاطمه حسن حسین(ع) تاکنون بر جای مانده حمایت، و حتی جان ناقابل را هدیه خواهم کرد.
شهيد حسین صیادیان آرانی:
مادر جان ! موقعی که رزمندگان راه کربلا را باز کردند به بالین سر امام حسین (ع) می روی و می گویی من که به مادرتان فاطمه (س) دسترسی ندارم به او بگویید من هم دو هدیه ناقابل برای شما فرستادم از شفاعت در روز قیامت ما را فراموش نکن و در آن جا برای ما دعای خیر و نماز اموات بجا آورید و در ثواب ها ما را شریک کنید
شهيد محمود سرکاری:
 تو، هم چون فاطمه (س) صابر باش و افتخار کن که چنین فرزندی را در دامنت پرورش دادی که در راه خدا شهید شود .
شهيد حبیب اله دانه گردی:
 از تو می خواهم که از فاطمه (س) و زینب و اهل بیت او درس بگیری و طبق دستورات اسلام و قرآن عمل کنی
شهيد دخیل دارچینی آرانی :
 مادرجان تو باید از فاطمه (س) درس بگیری اگر خبر شهادت مرا شنیدی هیچ ناراحت نباش و اگر جنازه ام را نیاوردند تو هم مانند مادرهای دیگران که جنازة بچّه هایشان را نیاوردند برای فاطمه (س) و حسین (ع) گریه کن .
شهيد سیّد علیرضا بنی طبا:
 خواهرم ! حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) را الگوی راه خویش قرار داده و بدان که دشمنان اسلام از سیاهی چادر تو بیش از سرخی خون من می ترسند و بیمناکند .
شهيد احسان باقری آرانی:
 همسرم من در انتظار هستم تا دستت را در کنار فاطمه زهرا (س) بگیرم و تو را به او معرّفی کنم و بگویم چنین زنان پاک طینت و]پاک[ دامنی در دنیا بودند و هستند و من هم در کنار چنین زنی بودم و او را در این مدّت چند روزه تنها گذاشتم
شهيد آقاعلی اصغری آرانی:
از شما می خواهم که اگر شهادت نصیب من شد و اگر جنازة من به دست شما نرسید یا مفقود گشت ناراحت نشوید زیرا که حسین (ع) و ائمّة اطهار (ع) هم شهید گشتند و حضرت فاطمه (س) هم قبرش مفقود است .
شهید داود خوانساری:
ای مادر، بعد از شهادتم سرافراز خواهی شد و به بی‌بی‌ام فاطمه زهرا(س) بگو تو حسینت را دادی در راه اسلام و من اکبرم را.
شهید عباس ساکنی :
 و شما ای خواهرانم در زندگی‌تان سعی نمایید از اخلاقیات فاطمه و زینب کبری(س) سرمشق گیرید و علاوه بر آن‌که خود عمل می‌کنید به دیگران نیز بیاموزید.
شهید محمدتقی شفایی‌مقدم:
 از رفتن فرزندان‌شان به جبهه جلوگیری نکنند که هرکس جلوگیری از فرزندش به جبهه بکند آن دنیا جلوی ائمه فاطمه زهرا روسیاه و خجلت‌زده خواهد بود.
شهید مصطفی عربیان :
پیامی به خواهران دینی: شما ای خواهران حجاب خود را حفظ و حافظ باشید مخصوصاً خانواده‌های شهدا که خود بهتر می‌دانند. اما به عنوان یادآوری عرض می‌نمایم و به قول آن اسیری که در زندان بغداد به شما پیام داد:
ای زن به تو از فاطمه این‌گونه خطاب است       ارزنده‌ترین زینت زن حفظ حجاب است
شهید ابوالفضل وثوقی‌فرد:
فاطمه‌وار فرزندمان را در راه اسلام تربیت کن تا ان‌شاءالله در آینده فردی مفید برای اسلام و مملکت اسلامی باشد.
شهید جواد پیرمرد آرانی:
حجاب و عفت و پاکدامنی را سرمشق زندگی خود قرار دهید و زینب‌وار و فاطمه‌گونه در مقابل سختی‌ها و ناملایمات دست و پنجه نرم کنید. فاطمه‌وار خواهران گمراه را به اسلام دعوت کنید و زینب‌گونه در مقابل بی‌حجابان مبارزه کنید.
شهید محمد حلاج آرانی:
 حجاب خود را هم‌چون فاطمه(س) که او بانوی اسوه و نمونه‌ای برای تمام زنان مسلمان بود حفظ کنید.
شهید مهدی گوهری آرانی:
اگر بدنم به دست‌تان نرسید ناراحت نباشید که چه بسیار عزیزانی که مدت‌های مدیدی است که از بین ما رفته‌اند ولی بدن‌شان هنوز در هوای گرم خوزستان و یا در هوای سرد کردستان مانده است و یا بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) هزار و چهارصد سال از شهادت او می‌گذرد ولی هنوز جهانیان حتی قبرش را نمی‌دانند. ما که عزیزتر از او نیستیم.
شهيد احمد فتح قریب:
 مادر عزیزم ! می دانم که داغ فرزند مخصوصاً که این دوّمین داغ است بر تو وارد می شود بسیار سخت است امّا من یقین دارم که تو مادری شجاع و قهرمان هستی هم چون فاطمه زهرا (س) که فرزندان خود را در راه اسلام می دهد و خود هم در مقابل دشمن ایستادگی می کند و جاودانه می شود تو نیز صبر و استقامت داشته باش و بر خدای بزرگ توکل کن .
شهيد حسین صباغی:
زندگی فاطمه (س) را سرمشق زندگی خود قرار دهید تا در روز قیامت برای ما از خدا طلب مغفرت کند و همه ما در نزد او و عزیزانش روسفید باشیم .فاطمه زهرا (س) دخت گرامی پیامبر (ص) می فرمایند : « خدا ایمان را موجب پیراستگی از شرک و نماز را سبب دوری جستن از تکبر و گردنکشی و پیروی از خاندان رسالت را عامل نظام ملّت اسلام و امامت ما را موجب جلوگیری از تفرقه و جهاد را سبب عزّت اسلام قرار داد »
شهید ایرج قندی:
  ای زنها تقوا داشته باشید و زندگی فاطمه را مشاهده نمایید و پند بگیرید.

تاریخ ارسال: 1394/11/26
تعداد بازدید: 853

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
سایت:
نظر:
متن داخل تصویر را وارد نمایید:
این قسمت به حروف بزرگ و کوچک حساس نیست.